POD SŁOŃCE 2016

Słoneczna pogoda, uśmiechnięci goście, piękne zdjęcia Włodka Stachonia, zachwyceni uczestnicy gry terenowej prowadzonej przez Kingę Smółkę i niekończące się warsztaty prowadzone przez Luizę i Dominikę  z de… coś tam jak napisała nasza ambasadorka ze wschodu Agnieszka J. Czy o czymś z programu zapomniałem ? Oczywiście koncerty, wspaniałe występy artystów dobrze nagłośnionych przez ekipę Włodka w piątek i Roberta w sobotę, poprowadzony przez  mistrza konferansjerki z krainy łagodności Bartka Zgorzelskiego. DZIĘKUJĘ Wam, że zgodziliście się być z nami…Wszystkie koncerty wspaniałe ! Nieoceniona pomoc Beaty Jelonek autorki projektu koszulki i chyba mogę się odważyć na stwierdzenie, że również Dyrektorki artystycznej tegorocznej edycji Pod Słońce, przy wsparciu Maszy i Marty, również jako szeroko pojętego „room serwisu” i scenarzystek. Ogromne podziękowania dla Jacka, Mirka i Przemka (Słonia), za męski, fachowy wkład (chociaż do tego co Dominika zrobiła w 2014r. jeszcze nam panowie daleko J ). Wręcz tytaniczną pracę wykonali Jagoda, Jacek i Grzegorz oraz mój kochany Tata, którzy wzbudzają we mnie wyrazy uznania i jednocześnie wyrzuty sumienia, że nasz wspólny czas spędzamy przy takim kieracie. Żołnierska służba skromnej, ale za to zwartej grupy harcerzy i ekipy pomagającej przy gastronomii wraz z Eweliną autorka m.in. plakatu, wspierającą nas podczas festiwalu duchowo J I Guru którego trud uchronił nas przed udarem słonecznym (został jeszcze jeden J). Dziękuje służbom mundurowym i medycznym za zabezpieczenie imprezy. Bardzo dziękuję  wszystkim sponsorom, instytucjom i ludziom dobrej woli zarówno tym którzy w symboliczny sposób zostali wyróżnieni w stopce plakatu jak i tym, którym na tym nie zależało. Dziękuje mediom za promocję wydarzenia. I wreszcie gorące  podziękowania  za patronat i wsparcie dla Pana Starosty Romana Łucarza, który nie uległ manipulacji i dostrzegł potrzebę kontynuowania markowego festiwalu, promującego region. Wraz z Panem Starostą, wydarzeniu Patronował Burmistrz Zakliczyna Pan Dawid Chrobak. Praktycznie od samego początku wspiera Festiwal Piosenki Turystycznej Pod Słońce. Panie Burmistrzu dziękuje całemu zespołowi z miejskiego magistratu, który był zaangażowany w jakikolwiek sposób w festiwal.

Oczywiście całe wydarzenie nie miało by sensu gdyby nie jego uczestnicy i goście . Dziękuje Wam bardzo serdecznie za przybycie, uczestnictwo i przemiłą atmosferę jaką tworzyliście w ciągu minionego weekendu. To dzięki Wam w piątek 5 godzin wychodziłem ze śpiewanek. O 7 nad ranem wygonił mnie zdrowy rozsądek ( o ile o takowym w moim przypadku można mówić J)

Wiem ze nie ta kolejność podziękowań – wiem, ale festiwal na Jamnej – dopóki ja nad nim czuwam –  nie będzie upolityczniony, a etykieta urzędowa zniża się do kanonu partnerstwa turystycznego.

O kim zapomniałem??

Na pewno zapomniałem o wielu osobach, które znosiły moje nastroje  i które nas wsparły – nie gniewajcie się, z całego serca Wam DZIĘKUJĘ ! J (Weronika, Natalia, Agusia, Ewka, Michał, Bartek,  …. ) i zapraszam na Jamną.

Do zobaczenia – kolejne oficjalne spotkanie muzyczne już niebawem, 22 października OSPA. Zapraszam !

Adam

Poniżej jeszcze kilka wspomnień

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Sprzedawcy Dymu
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Chwila Nieuwagi
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Bractwo Wiecznego  Natchnienia
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Piątkowe śpiewanki
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Śpiewanki po świcie
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Śniadanie
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
oj nie wytrzymuje organizm czystego powietrza 🙂
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Wystawa Włodka Stachonia
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Początek rajdu przy Schronisku Dobrych Myśli
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Decoupage
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Niespodziewanka 🙂
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Seta
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Mikroklimat z Bartkiem

 

*****************************

Na dobre już trwają przygotowania do tegorocznej edycji Pod Słońce w Jamnej. Dziękuje wielu życzliwym osobom za pomoc i wsparcie. Gdyby nie Wy, całe to przedsięwzięcie straciło by już sens.

W 2016 roku spotkamy się oczywiście na terenie rekreacyjnym Chatki Włóczykija w terminie 20-21 maja.

Pierwsze liryczne treści zabrzmią już pewnie w piątek w południe ale oficjalnie rozpoczniemy podobnie jak w ubiegłych latach wieczornym koncertem w piątek 20 maja. Rezerwujcie termin. W tym roku będzie dużo klasyki z krainy łagodności.

Zaczynamy tradycyjnie koncertem piątkowym o godzinie 20.00. Po części oficjalnej oczywiście śpiewanki do białego rana. W sobotę dla chętnych atrakcja rajdowa, która w tym roku przyjmie formę małej rywalizacji 🙂 .  Szczegóły niebawem. Myślę, że nie lada atrakcją będą się w tym roku cieszyły warsztaty rękodzielnicze. Tym razem z dekupażu a z tymi technikami zapozna nas przemiła Luiza.

Koncert główny i części oficjalne tradycyjnie w sobotni wieczór o godz. 19. Mamy jeszcze miejsca noclegowe w naszym schronisku i ma się rozumieć na polu namiotowym – tych nie zabraknie.

Zapraszam 🙂

banaer duży na stronę2016

Banerek można pobrać i udostępniać 🙂