POD SŁOŃCE 2014

Dziękuje wszystkim za udział i miłą atmosferę podczas edycji Pod Słońce 2014 !

1

2

3

5

6

7

Rajd trasą Jamna, dolina Paleśnianki, Diable Skały na Bukowcu, kaplica męczeństwa, Jamna Chatka poprowadzi Janusz Flakowicz przewodnik beskidzki. Ruszamy z chatki w sobotę o godzinie 11.00

Warsztaty z filcowania wełny

 

Zapraszamy na wiosenne spilśnianie wełny!
To rękodzieło o bardzo długiej tradycji. Historycy uważają go wręcz za najstarszą tkaninę ludzkości.Filc jest materiałem ekologicznym, ciepłym, a przede wszystkim trwałym.Pod wpływem ugniatania, tarcia i przy użyciu wody oraz mydła zrobimy różne formy dekoracyjne.
Wspólne filcowanie to twórczy,inspirujący czas oraz spotkanie z wielowiekowym rękodziełem.
Warsztaty poprowadzi Magdalena Czapla-Matuszewska

 

20 maja 2014r.

Fala deszczowa jaka przeszła przez nas w ubiegłym tygodniu nieco nam namieszała w pracach przygotowawczych ale robimy wszystko aby w nowym miejscu przygotować się do imprezy. bardzo dziękuje wszystkim którzy dzwonią i pisz za dobre słowo i ofiarowana pomoc i dary – te wzruszające gesty które wpisują się w formułę imprezy w której relacje pomiędzy ludźmi są priorytetem tego spotkania. Już nie mogę się doczekać kiedy się zobaczymy.

Noclegu na polu namiotowym wystarczy dla kazdego. Cena w czasie imprezy 10 zł/os. Wstęp na imprezę pozostaje oczywiście bezpłatny. Ponieważ nie zdążymy załatwić na imprezę koncesji, w tym roku nie będzie beczki ze złotym napojem. Natomiast będzie można skosztować naszych produktów lokalnych jak np. Placek gaździny.

Przygotowania do naszego wspólnego spotkania na Jamnej ciągle trwają. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy dzwonią, przybywają i angażują się w pomoc organizacyjną. Wtajemniczeni wiedza jakim wyzwaniem jest tegoroczna impreza. Chociaż presja jej utrzymania  i spotkania się w Jamnej (w zasadzie dla większości w nowym miejscu) przerasta moje oczekiwania i jest ogromie budująca.

A jak będzie w tym roku…? O tym jak zwykle Wy zdecydujecie, współtworząc atmosferę spotkania i klimat podczas gitarowania do białego rana. Z pewnością będzie kameralnie, podobnie jak w ubiegłym roku. Przed kropelkami z nieba uchroni Was wiata, podczas sobotniego koncertu zamruga delikatne światełko a sprawdzony akustyk zadba abyśmy mieli dobrą ucztę poezji przeplecionej dźwiękiem. Nowością będą warsztaty artystyczne.

Oczywiście postaramy się aby nikt nie był głodny czy spragniony. W spawie licznych pytań dotyczących noclegu – pozostało nam do dyspozycji jedynie miejsce na rozbicie namiotu na terenie przyległym do chatki. Lepsze warunki pod dachem – gospodarstwo agroturystyczne Gajówka lub Dom św. Jacka. Nie posiadamy wiedzy czy sprzedana w przetargu 6 maja bacówka będzie czynna w czasie trwania festiwalu.

Zapraszam do pobrania banerka i rozpowszechnienia informacji o imprezie – Dziękuję 🙂

banerek2

W 2014 roku zapraszam na wspólne spotkanie 23-24 maja

I już wszystko jasne. przygotowania do tegorocznego idą pełna parą. Poniżej jeszcze cieplutki plakat.

Podobnie jak w ubiegłym roku będzie kameralnie. Spotkamy sie przy wiacie tym razem przy Chatce Włóczykija.

plakat na strone