POD SŁOŃCE 2013

POD SŁOŃCE 2013

To był niesamowity weekend. Zaczęło się bardzo klimatycznie koncertem Zielonego szlaku na tarasie bacówki przy blasku gwiazd i świec. W Sobotę po otwarciu wystawy Światłoczułych, Piotr Firlej zaprezentował rękodzieła miejscowych twórców i poprowadził grupę na Bukowiec. Wieczorny koncert w kameralnej atmosferze za sprawa zaproszonych wykonawców przeniósł nas w atmosferę zadumy i z satysfakcją spełnił tęsknotę do wspólnego spotkania pod gwiazdami…

Dziękuje wszystkim wykonawcom, Maćkowi za prowadzenie, Panu Arturowi za rewelacyjne nagłośnienie i światełko, harcerzom z Jaszczowi za pomoc organizacyjną, strażakom, Ewie i Paulinie z recepcji i całej ekipie gastronomicznej za kawał dobrej roboty, sponsorom i patronom imprezy, moim najbliższym za wsparcie i pomoc organizacyjna no i przede wszystkim Wam, którzy przybyliście do Jamnej. Dziękuję wszystkim którzy w jaki kolwiek sposób pomogli mi w przygotowaniu imprezy a których w trakcie pisania tych słów nieopatrznie pominąłem. Bardzo dziękuję za ciepłe słowa i troskę w związku z przekazaniem przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza Bacówki w Jamnej na rzecz Urzędu Gminy w Zakliczynie.

Poszukiwania formuły spotkań z gitarą w Jamnej chyba zbliżają się do swego sielankowego finału sądząc po Waszych opiniach i atmosferze jaka panowała podczas spotkania. Jak już wspominałem podczas festiwalu, każda jego odsłona była ostatniaJ Tak więc odpowiadając na retoryczne pytanie co dalej ?, szukajcie m.in. na tej stronie informacji o kolejnej ostatniej imprezie w Jamnej J

A poniżej kilka wspomnień, no i czekam na namiary na zdjęcia, nagrania, opinie i relacje.

Adam Gancarek

 

18

8

9

17

https://www.youtube.com/watch?v=jg2U748DddU

A oto pierwszy link do zdjęć

https://picasaweb.google.com/113870039969435218190/PodSOnce2013?authkey=Gv1sRgCJ-IrNf9o_eSIg

https://plus.google.com/photos/114876072843897879570/albums/5879836627369206177

Wszystko już dopięte i nadszedł czas aby rozpocząć śpiewankowo na tarasie bacówki. A jutro wycieczka na Bukowiec, otwarcie wystawy i wieczorny koncert.

tomciof

Pod Słońce 2013 18-19 maja

Już wiadomo, że bacówka pod opieka UAM będzie funkcjonować do końca września. Oficjalny powód takiej decyzji (zresztą prawdziwy) to względy ekonomiczne. Co będzie dalej z bacówką – tego na 100 % nikt dzisiaj nie potrafi powiedzieć. Władze Gminy deklarują kontynuację, chcą aby bacówka nadal pełniła misje turystyczno-rekreacyjną. Jak to będzie wyglądało i kto dalej będzie kreował to co udało nam się wypracować przez 16 lat – tego na dzień dzisiejszy nie wiadomo.

Wiadomo natomiast, że spotykamy się 18-19 maja z okazji IV edycji festiwalu „Pod Słońce”, a nieoficjalnie imprezę rozpoczniemy 17 maja w piątek. W tym roku cała impreza zapowiada się bardzo kameralnie, będzie okazją do spotkania się w gronie osób uwrażliwionych na piękno i pozytywnie nastawionych do świata.
Nie planuję dużej samodzielnej sceny jak w poprzednich edycjach, dużego nagłośnienia, 15 reflektorów itd.

Wspaniała atmosfera, którą wspólnie stworzymy podczas koncertów, a później przy ognisku na długo zapadnie w naszej pamięci. Aby oszczędzić gardła występujących artystów, będzie delikatne nagłośnienie J

Na sobotni wieczór swoją obecność potwierdzili: Bez Zobowiązań, Bartosz Pelton Zalewski, Piotr Płaza, Celtic Tree, Zielony Szlak, Łukasz Nowak i Darko Bugaric.

W nawiązaniu do tradycji festiwalowych również w tym roku zapraszamy na wycieczkę turystyczną z przewodnikiem. Wycieczka rozpocznie się o godz. 11:00 18 maja. Miejsce rozpoczęcia i zakończenia wycieczki: Bacówka na Jamnej. Czas trwania wycieczki 4 godz. W czasie przejścia zwiedzimy Jamną, sanktuarium Matki Bożej Niezawodnej Nadziei, Dom św. Jacka, Dolinę Męczeństwa, następnie przejdziemy na Bukowiec, gdzie zwiedzimy kościół Niepokalanego Serca NMP (dawną cerkiew pw. św. Paraskewy), rez. Diable Skały, wrócimy doliną Paleśnianki i szlakiem żółtym do bacówki na Jamnej.
Wycieczkę poprowadzi przewodnik – Piotr Firlej www.cut.travel.plwww.piotrfirlej.com