O IMPREZIE

Festiwal „Pod słońce” jest okazją do spotkania się w gronie znajomych, przyjaciół chodzących po górach, wędrujących po świecie, którym to samo w duszy gra. Spotkamy się przy dobrej muzyce i nie mniej wspaniałej atmosferze. Zagrają zespoły, które zapewne znacie z Yapy, Kropki, Bieszczadzkich Aniołów czy innych przeglądów lub projektów muzycznych. Wielu z tych wykonawców możecie spotkać na szlaku lub w schronisku. Niemal wszyscy byli na Jamnej wielokrotnie i zawsze podkreślają, iż chętnie tu wracają 🙂 Nie zabraknie gitarowania poza sceną przy ognisku, smacznego jedzenia i chłodnego orzeźwiającego kwasu chlebowego.

Pomysł festiwalu piosenki turystycznej kiełkował od kilku lat. Impulsem był koncert Grupy Pelton podczas Zjazdu Pogórzańskiego w 2009r na Jamnej. Wtedy to padł pomysł:  „zróbmy na Jamnej festiwal..” i tak to się narodziło w skrócie.  Później pozostało go tylko zorganizować 🙂

I tak też się stało, 14 maja 2010r przy ostatnich promieniach słońca tego pamiętnego dnia wspólnie z zaproszonymi gośćmi zainaugurowaliśmy to wydarzenie. Imprezie towarzyszył jarmark turystyczno-artystyczny, jarmark artystyczny oraz wystawa zdjęć Stanisława Kusiaka.

Chociaż początki były bardzo trudne i pierwszą edycję zdecydowałem się przerwać, to w 2012 roku udało się domknąć imprezę i z powodzeniem zrealizować cały program.

 

Dzisiaj Festiwal Pod Słońce jest już rozpoznawalny i choć nadal młody mówi się o nim na podobnych imprezach i w schroniskach turystycznych w całej Polsce. Dzięki życzliwości zaprzyjaźnionych z Jamną osób możemy liczyć na wsparcie i spotkać się przy bacówce w towarzystwie dobrej muzyki.

Ciągle potrzeba nam pomocy wszelakiej… Od dobrego słowa przez pomoc w organizacji, promocji, po wsparcie finansowe. Jeżeli ktoś z Was miałby ochotę pomóc nam w jakikolwiek sposób – serdecznie się polecamy.

Zapraszamy do Jamnej, cudownego miejsca ukrytego na Pogórzu, z widokiem na Tatry i Beskidy, gdzie słychać ciszę, (no, może nie koniecznie w czasie festiwalu:)). Pogoda ducha zamówiona, a miejsce do spania znajdzie się dla każdego!

 

Adam Gancarek

Przyjeżdżajcie, bez względu na warunki pogodowe wszystkie atrakcje są aktualne, dach nad głową zapewniony dla każdego.

Czekamy na Was !!!