DOJAZD

Do schroniska najlepiej jest dojechać autobusem PKS z Tarnowa do Paleśnicy. Resztę drogi trzeba pokonać pieszo drogą asfaltową. Końcówkę można przejść  żółtym szlakiem. Do Paleśnicy można również dostać się z Nowego Sącza i Krakowa.

Amatorom spacerów polecamy dojazd do Jastrzębiej, a następnie wycieczkę pieszą do Schroniska Dobrych Myśli żółtym lub czerwonym szlakiem (ok 1,45 godz.)

Można też dostać się do Zakliczyna i stamtąd dojechać taksówką  (koszt ok 30-40 zł)

Istnieje możliwość dojazdu samochodem pod samo schronisko. W trakcie imprezy ruch kołowy może być ograniczony.

Dojazd samochodem

Od strony północnej do Jamnej najlepiej dojechać skręcając z drogi krajowej nr 4 w miejscowości Wojnicz w kierunku na Zakliczyn. W Zakliczynie należy jechać w kierunku Gródka nad Dunajcem. Po przejechaniu ok. 5 km będziemy w Paleśnicy. Tutaj są już drogowskazy, które doprowadzą nas drogą asfaltową do samego serca wioski.
Od Strony Nowego Sącza należy kierować się w kierunku Gródka nad Dunajcem i dalej do Paleśnicy. Tu są już drogowskazy do Jamnej.
Z drogi wojewódzkiej nr 975 skręcamy wiec zgodnie ze wskazaniem drogowskazu w lewo (jadąc od strony Zakliczyna). Po przejechaniu ok. 3 km droga asfaltowa odbije w lewo pnąc nie pod górę. Trzeba tutaj zaznaczyć, iż droga jest bardzo kręta i należy być na niej czujnym na zjeżdżających z góry. Po pokonaniu stromego podjazdu wyjeżdżamy wreszcie w Jamnej. Jadąc dalej na wprost dojedziemy do kościoła i Domu św. Jacka, natomiast skręcając za pierwszym gospodarstwem w prawo trafimy do Chatki Włóczykija.
Do Jamnej można też dojechać od strony Siekierczyny lub Bukowca ale są to drogi nie utwardzone i samochodem z niskim zawieszeniem lepiej się nimi nie wybierać.

mapka

mapa poglądowa mapa szczegółowa

Namiary GPS
N  49° 46′ 11,42”
E  20° 49′ 53,54”